Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Na drodze Kozioł–Szablaki wylano już asfalt

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Mimo, że formalnie jeszcze nie została odebrana, to kierowcy i mieszkańcy już cieszą się nową drogą na trasie Kozioł–Szablaki. To siódma droga gminna przebudowana w tym roku z udziałem środków pozyskanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (wcześniej Funduszu Dróg Samorządowych). 

Przebudowa drogi Kozioł – Szablaki dotyczyła odcinka o długości 1680 m.  Teraz droga na tym odcinku ma asfaltową nawierzchnię o szerokości 4 metrów, obustronne pobocza, wykonane zostały również rowy. Koszt inwestycji to ponad 1 mln zł z czego dofinansowanie pokryje  60% kosztów. Przebudowę tej drogi wykonała łomżyńska firma MARGO.

– To bardzo ważna i długo oczekiwana przez mieszkańców inwestycja, która łączy Gminę Kolno z Gminą Turośl. Bardzo nam zależało na jej wykonaniu i udało się dzięki wsparciu z rządowego programu – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno.

Pieniądze pozyskane przez Gminę Kolno ze wspomnianych  rządowych programów pozwoliły w tym roku na realizację siedmiu inwestycji na drogach gminnych. 4 października dokonano odbioru przebudowanej drogi gminnej  Czerwone – Bialiki, gdzie asfalt położony został na odcinku 3,5 km. Na odbiór czeka już wykonany odcinek 1,1 km drogi gminnej w miejscowości Wykowo. Ponadto w tym roku przebudowane zostały drogi w Borkowie, Czerwonem, Starym Gromadzynie i Kumelsku.

UG Kolno/red. pg

Hits: 6

Autor P. G.

2021-10-19

Więcej informacji z tej kategorii