Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: OSP Zabiele świętuje swoje 95-lecie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Z jednej strony święto Konstytucji 3. Maja, a z drugiej 95-lecie funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Zabielu. Dzisiejszy dzień był wyjątkowy dla ochotników oraz mieszkańców tej wsi położonej w gminie Kolno. OSP w Zabielu powstało już w 1927 roku – podkreślał wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski:

Misja OSP to przede wszystkim ratowanie życia i mienia. Ale też w środowisku wiejskim jest to organizacja kulturotwórcza. Jest to ostoja wszelkich innych działań na terenie wsi. A jeżeli chodzi o OSP Zabiele – dzięki kreatywności i otwartości, akurat ta jednostka dużo robi dla tej miejscowości. 

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Gwiazdowski, podkreślał rolę OSP w środowisku wiejskim:

Na strażaków-ochotników zawsze możemy liczyć, w każdej sytuacji. Mieliśmy już takie sprawdziany, jak przy covidzie, czy też wojna, która toczy się na Ukrainie. Strażacy zawsze służą pomocą i tej pomocy udzielają. Dlatego zasługują na szacunek i my, rządzący, to dostrzegamy i staramy się, żeby strażacy byli wyposażani w coraz bardziej nowoczesny sprzęt.

OSP w Zabielu powstała w 1927 roku. Poza mszą świętą, przemówieniami i wręczaniem odznaczeń, to na mieszkańców przybyłych na uroczystość czekała grochówka oraz gry i zabawy dla dzieci.

      2022-05-03 Uroczystości z okazji 95-lecia OSP Zabiele

jt

Hits: 112

Autor J. T.

2022-05-03

Więcej informacji z tej kategorii