Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Rośnie sieć dobrych dróg

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Gmina Kolno jest jednym z samorządów, które stawia na rozwój sieci dróg. Pomocny w tych działaniach jest Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg. Samorząd właśnie otrzymał z tego programu wsparcie na modernizację trzech dróg. 

Tym razem samorząd otrzymał pieniądze na trzy inwestycje: Kozioł – Szablaki, Bialiki – Czerwone i droga w miejscowości Wykowo. Wszystkie otrzymały dofinansowanie w wysokości 60 procent całej inwestycji:

  • droga Kozioł – Szablaki przebudowana zostanie na odcinku 1,7 km. Dofinansowanie to 903 tys. zł, a całkowita wartość projektu wynosi 1 505 000,00 zł.
  • droga Czerwone – Bialiki zostanie przebudowana na odcinku 3,5 km. Całkowita wartość projektu to 1 619 833,26 zł, a dofinansowanie to 971 899,95 zł.
  • wartość projektu dotyczącego przebudowy 1,1 km drogi gminnej w Wykowie to 929 tys. zł, natomiast dofinansowanie –  557 500,00 zł.

– To rzeczywiście będzie już duży postęp, jeśli chodzi o realizację remontu i budowy nowych dróg na terenie Gminy Kolno.  W tej chwili, jeśli chodzi o rządowy program, który pomaga samorządom to Gmina Kolno skorzystała z dużej liczby pozytywnie rozpatrzonych wniosków, ponieważ mamy ich aż jedenaście. Jedenaście nowych odcinków dróg na terenie Gminy Kolno powstało i powstanie z dość dużym dofinansowaniem. To, co dla nas jest niezwykle ważne. Cieszymy się z tego i oczywiście liczymy, że ten program będzie kontynuowany – mówił Józef Bogdan Wiśniewski, wójt Gminy Kolno. I dodawał, że samorząd przygotowuje się do składania wniosków na kolejne inwestycje drogowe. 

Przypomnijmy, że w 2020 roku przebudowane zostały drogi gminne w Brzózkach, Tyszkach – Wądołowo, Lachowo – Kossaki i w Glinkach. W bieżącym roku już realizowane są drogowe inwestycje w Kumelsku, Starym Gromadzynie, Czerwonem i Borkowie.

      2021-04-26 Józef Bogdan Wiśniewski o inwestycjach drogowych

pg/jt/UG Kolno

 

 

Hits: 35

Autor P. G.

2021-04-26

Więcej informacji z tej kategorii