Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Sadzili świerki papieskie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kilkadziesiąt świerków papieskich zostanie posadzonych na terenie szkół instytucji kultury, jednostek OSP oraz  parafii w gminie Kolno. Samorząd drzewka otrzymał od od Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku. 

Drzewka mają certyfikat, który poświadcza, że zostały one wyhodowane z nasion, które pobłogosławił Ojciec Święty Franciszek w czasie Pielgrzymki Polskich Leśników z okazji przekazania choinki dla Watykanu, w dniu 7 grudnia 2017 r.

– Dziękujemy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku za ten dar. Niech świerki papieskie symbolizują i przypominają nam te wszystkie wartości, które są dla nas ważne, i w które wierzymy – mówił wójt Józef Wiśniewski, który w piątek (7.05.) wziął udział w sadzeniu drzewka przy Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Borkowie.

Drzewko przy szkole będzie rosło tuż obok Dębu Lolek posadzonego tu  w 2014 roku – roku kanonizacji patrona szkoły Papieża Jana Pawła II.

– To spotkanie to okazja, by zastanowić się, co możemy zrobić dla naszej planety. Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi pod hasłem “Przywróć naszą Ziemię”.  Wszystkie podejmowane działania mają zachęcić nas wszystkich (od najmłodszych do najstarszych pokoleń) do bardziej ekologicznej postawy na co dzień, do podejmowania małych-wielkich inicjatyw – mówił Dariusz Przestrzelski dyrektor szkoły w Borkowie. – Tak to już jest z wielkimi rzeczami, że na początku są małe i niepozorne.

Sadzonki świerka zasadzono m.in. przy remizie w Borkowie oraz przy szkołach w Czewonem, Janowie, Wykowie, Zaskrodziu i Zabielu.

red. pg/UG Kolno

Hits: 17

Autor P. G.

2021-05-10

Więcej informacji z tej kategorii