Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Samorząd chce uporządkować teren przy Skrodzie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Remont jaz na rzece oraz wykaszanie rowów. To najbliższe i najważniejsze zadania związane z rzeką Skrodą, która przebiega przez teren gminy Kolno. Te przedsięwzięcia mają sprawić m.in., że będzie odpowiednie nawodnienie na okolicznych polach i łąkach.

Początkowo wyremontowane zostaną jazy w Zabielu i Janowie, co ma kosztować około trzech milionów złotych – informuje dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Mirosław Markowski:

– Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, jak i całe Wody Polskie za jeden głównych takich priorytetów uważają właśnie retencję wodną na ciekach naturalnych, co jest niezmiernie ważne dla was rolników. 

      2021-05-17 Mirosław Markowski o terenie wokół Skrody

Wójt gminy Kolno, Józef Wiśniewski, podkreśla, że od lat wylewy Skrody są problemem dla rolników:

– Jest to ogromny areał, ogromna powierzchnia. Bardzo kapryśna, ponieważ reaguje w sposób bardzo szybki, natychmiastowy na takie elementy jak ulewy i roztopy wiosenne. Dlatego też stworzenie odpowiedniego systemu, który by z jednej strony pozwolił na szybkie odprowadzenie wód w momencie, kiedy jest jej dużo, jak również na zatrzymanie wody w granicach suszy jest w tej chwili priorytetowym zadaniem. 

      2021-05-17 Józef Wiśniewski o terenie wokół Skrody

Pierwsze wykaszanie rowów ma rozpocząć się po 15 czerwca, a do inwestycji związanej z jazami przygotowywana jest odpowiednia dokumentacja techniczna.

jt

Hits: 17

Autor P. G.

2021-05-17

Więcej informacji z tej kategorii