Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: W Kossakach bruk wymienią na asfalt

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Był bruk, który stwarzał tylko problemy, będzie równa, nowa droga. Mieszkańcy wsi Kossaki w gminie Kolno doczekają się przebudowy drogi gminnej, o co zabiegali od dłuższego czasu.

Informuje wójt, Józef Wiśniewski:

– Staramy się oczywiście budować drogi, które będą trwałe. Z których mieszkańcy będą się cieszyć jak najdłużej. Temat bruku, jeśli chodzi o podejście samych mieszkańców, w zasadzie nie istniał, ponieważ ten bruk jest bardziej kojarzony jako niedogodność z ich strony. Oni zawsze chcieli, aby tam była równa nawierzchnia. Taka, żeby mogli spokojnie dojeżdżać do pracy. Poruszać się swoim sprzętem rolniczym, bo jest to miejscowość typowo rolnicza.

      2022-05-25 Józef Wiśniewski o inwestycjach drogowych 1

Droga w Kossakach nie jest jedyną, która będzie przebudowana w najbliższym czasie w gminie Kolno:

– W tej chwili trwają prace na dwóch odcinkach dróg w miejscowości Glinki i Truszki Zalesie. Oczywiście wykonujemy te zadania w oparciu o pozyskane środki. Glinki 200 tysięcy pozyskaliśmy z programu, który pomaga miejscowościom po pegeerowskim. Natomiast tutaj Rządowy Fundusz Budowy Dróg to są środki jakie pozyskaliśmy na Truszki Zalesie. W tej chwili rozstrzygnęliśmy przetarg i już w następnym tygodniu podpisuję umowę z wykonawcą na cztery odcinki dróg o łącznej długości 4 kilometrów.

      2022-05-25 Józef Wiśniewski o inwestycjach drogowych 2

Całą rozmowę z wójtem Wiśniewskim znajdziecie na radionadzieja.pl.

jt/pz

Hits: 30

Autor P. G.

2022-05-25

Więcej informacji z tej kategorii