Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: W Lachowie powstanie Izba Pamięci Rolnictwa i Życia na Wsi

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Lachowie w Gminie Kolno powstanie Izba Pamięci Rolnictwa i życia na wsi. Na pierwszy etap związany z utworzeniem tego miejsca, samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 31 tysięcy złotych z ministerstwa kultury i dziedzictwa narodowego.

Izba powstanie w zbudowanym ponad sto lat temu budynku w stylu kurpiowskim. Takie miejsce ma przypominać młodszym pokoleniom o tym, jak wyglądała wieś kilkadziesiąt lat temu.

Przypomni jak wykonywane były prace polowe, dzięki jakim maszynom. Wobec czego my jesteśmy na etapie takiej izby pamięci, która będzie dawała świadectwo tamtych minionych czasów – mówi wójt gminy Kolno Józef Wiśniewski.

      2024-07-09 Józef Wiśniewski

Wójt Wiśniewski podkreśla, że jest to dopiero początek procesu budowy Izby, która może potrwać nawet kilka lat.

Teraz robimy pierwszy krok, gdzie zakupimy troszeczkę sprzętu, ale wszystko to będzie tylko i wyłącznie na tej zasadzie, aby stworzyć podwaliny pod powstanie tej izby. Ta kwota 30 tysięcy niestety powoduje, że mamy duże ograniczenia, ale będziemy aplikować z różnych źródeł w terminie późniejszym.

      2024-07-09 Józef Wiśniewski o izbie

Nowy obiekt zostanie utworzony w Lachowie, w budynku mieszkalnym, który w 2023 roku został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa podlaskiego.

fot. Facebook Muzeum Rolnictwa im. Księdza Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu

Autor B. Ś.

2024-07-09

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...