Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Kolno: Zakup nowych strojów ludowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wspiera lokalną historię i tradycje. 120 tys. złotych z budżetu trafiło do 13 organizacji, które dzięki wsparciu będą mogły zakupić stroje ludowe.

Działalność podlaskich stowarzyszeń historycznych oraz grup folklorystycznych jest doskonałą promocją województwa – mówi wicemarszałek województwa podlaskiego, Marek Olbryś.

-Te piękne, osobiste i wyraziste poglądy szacunku dla historii i drugiego człowieka i przepięknej działalności dla naszego województwa i kraju. Jako Zarząd Województwa doceniamy Państwa działalność i chcemy bardzo serdecznie podziękować, bo jest to bardzo potrzebne, żeby nasze barwne województwo wyróżniało się w kraju. 

      2024-04-25 Marek Olbryś

Jednym z beneficjentów jest Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Kolno ,,Integracja”. Dzięki dofinansowaniu zostaną zakupione dokładne repliki dawnych strojów ludowych dla grupy wokalnej działającej w ramach Klubu Seniora w Borkowie – zaznacza dyrektor Centrum Kultury Gminy Kolno, Mariusz Wesołowski.

-Będą to dokładne repliki strojów damskich ludowych z przełomu XIX I XX wieku. W latach 70 I 90 trwały badania etnograficzne na temat strojów ludowych z rejonu kolneńskiego, Borkowo zostało doskonale udokumentowane, więc mamy bardzo dobrą bazę do ich stworzenia. 

      2024-04-25 Mariusz Wesołowski

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju Gminy Kolno ,,Integracja” na ten cel otrzymało 12 tys. złotych.

fot. podlaskie.eu

Autor W M

2024-04-25

Więcej informacji z tej kategorii