Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Łomża: Bezpłatna kastracja i sterylizacja zwierząt domowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ruszył program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie gminy Łomża. O szczegółach mówi naczelnik wydziału gospodarki przestrzennej i ochrony środowiska Marcin Tabędzki:

– Jest duży problem na terenie gminy z bezpańskimi psami, a to już jako gmina jesteśmy zobowiązani takie psy wyłapywać i przekazywać do schroniska, z którym mamy też podpisaną umowę. To już jest ustawowy wymóg, który musimy wykonywać. I stąd też się wziął pomysł, żeby dokonywać takich sterylizacji, żeby zmniejszyć skalę tego problemu, a wiadomo jesteśmy gminą podmiejską, także pieski w naszej gminie bezpańskie się jakoś znajdują. 

      2021-09-09 Marcin Tabędzki o kastracji zwierząt 1

Osoby zainteresowane sterylizacją lub kastracją swoich zwierząt domowych muszą posiadać kserokopię aktualnego szczepienia psa lub suczki przeciwko wściekliźnie:

– Całe postępowanie polega na tym, że cała procedura otrzymania tych środków, że mieszkańcy składają wniosek do Urzędu Gminy Łomża o sterylizację pieska albo kotka i ci, którzy złożą wniosek muszą podwieźć tego pieska, kotka do weterynarza, z którym mamy podpisaną umowę na świadczenie takich usług. 

      2021-09-09 Marcin Tabędzki o kastracji zwierząt 2

Gmina Łomża na realizację działań związanych z walką z bezdomnością wśród zwierząt przeznaczyła 10 tysięcy złotych.

kr

Hits: 28

Autor P. G.

2021-09-09

Więcej informacji z tej kategorii