Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Łomża: Dzień Strażaka w Siemieniu Nadrzecznym

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Strażacki poczęstunek, wręczenie odznaczeń, poświęcenie sprzętu i samochodu pożarniczego oraz polowa Msza święta – tak wyglądał Gminny Dzień Strażaka.

W sobotnie popołudnie (25.05) przy remizie OSP w Siemieniu Nadrzecznym zebrały się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej gminy Łomża, przedstawiciele samorządów oraz duchowni i zaproszeni goście, aby docenić codzienną służbę strażaków.

To ludzie pełni wiary w sens niesienia innym swojej pomocy, nawet w trudnych sytuacjach, które polegają na walce o cenne życie – mówił podczas apelu Piotr Kłys, prezes Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Gminy Łomża:

-To wy należycie do najaktywniejszych mieszkańców naszej gminy. Utożsamiacie w sobie wszystko, co najlepsze, siłę i męstwo, empatię i uczynność, zaś panie ponadto cechuje nieprzeciętny wdzięk i uroda. Jesteście, gdy trzeba gasić pożary, jesteście, gdy dochodzi do wypadku, jesteście, gdy trzeba pomóc ludziom w potrzebie i jesteście na każde zawołanie.

      2024-05-25 Piotr Kłys o służbie

Wicestarosta powiatu łomżyńskiego, Anna Gawrych dodała, że ludzie niosący pomoc drugiemu, to ci, którym warto zaufać:

-Życzę wam tego, żebyście przez całą swoją służbę pracowali i stanowili taki organizm, który będzie funkcjonował, jak te nowe wozy strażackie i te nowe urządzenia. Jesteście taką maszyną, takim urządzeniem, gdzie wszystkie tryby muszą być wiecznie naoliwione, gdzie jeden na drugiego w akcji musi zawsze móc liczyć. Życzę wam tego, żebyście zawsze czuli się bezpieczni w swoim towarzystwie i zawsze bezpiecznie wracali do domu.

      2024-05-25 Anna Gawrych o powołaniu strażaka

Podczas wydarzenia w Siemieniu Nadrzecznym był także obecny kandydat do Europarlamentu z list Prawa i Sprawiedliwości, Maciej Wąsik w okręgu nr 3 – woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie:

Niesiecie pomoc bliźnim, służycie Ojczyźnie. Jak pisał Jan Kochanowski: “Jeżeli komu droga otwarta do nieba, tym, co służą Ojczyźnie”. Wam ta droga ewidentnie stoi otworem i życzę wam, żebyście dalej pomagali społeczności lokalnej i żebyście mieli tyle samo powrotów, co wyjazdów.

      2024-05-25 Maciej Wąsik o pomocy bliźnim

Strażacy podczas dzisiejszego spotkania zostali wyposażeni w nowy sprzęt ratowniczy i pojazdy strażackie.

Tomasz Malinowski z OSP Jednaczewo mówi, że dobry środek transportu i nowa technika pomaga w pracy strażaka:

-Przede wszystkim służy do ratowania życia, a potem dopiero mienia. Przede wszystkim chodzi o to, że sprzęt się nie zepsuje, ale duży warunek jest taki, że nowoczesny sprzęt to jest ułatwienie w pracy. Kiedyś te samochody były w gorszym wyposażeniu, większe było ryzyko podjeżdżania pod pożary. Nowe samochody są tak skonstruowane, że mają z przodu zraszacze, lepsze pompy, lepszy sprzęt wyjściowy typu aparaty tlenowe, więc łatwiej po prostu chłopakom się poruszać i jest bezpieczniej.

      2024-05-25 Tomasz Malinowski o wyposażeniu strażackim

Mszy świętej polowej przewodniczył ks. Piotr Kazimierski – proboszcz parafii pw. świętego Antoniego Padewskiego w Podgórzu.

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Autor M. D.

2024-05-25

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...