Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Łomża: Karol Łebkowski odznaczony za zasługi dla sportu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ostatnio został ogłoszony najlepszym sędzią świata w zapasach, a teraz otrzymał złotą odznakę za “Zasługi dla sportu”. Chodzi o Karola Łebkowskiego, dyrektora Szkoły Podstawowej w Kupiskach.

Cieszę się, że tacy ludzie funkcjonują i potrafią realizować swoje pasje – mówi wiceminister edukacji i nauki, Dariusz Piontkowski, który wręczył odznaczenie w imieniu wicepremiera Piotra Glińskiego:

– Nam najczęściej wielkie wydarzenia kojarzą się z dużymi ośrodkami miejskimi, a jak się okazuje można mieszkać w niewielkiej miejscowości, a jednocześnie być człowiekiem rozpoznawalnym przynajmniej w niektórych dziedzinach na całym świecie. Stąd czuję się zaszczycony, że mogę panu dyrektorowi wręczyć odznaczenie. To docenienie jego wieloletniej pracy, ale i także pokazanie, że te pasje można realizować w różnych częściach świata, w różnych częściach Polski. 

      2021-10-15 Dariusz Piontkowski o zasłużonym

W małych szkołach, ośrodkach można spełniać swoje marzenia – podkreśla aktualny najlepszy sędzia świata w zapasach, Karol Łebkowski:

– Proszę mi wierzyć, w tej szkole byli wielcy mistrzowie. Wielcy mistrzowie olimpijscy, paraolimpijscy, którzy przyjeżdżali, którzy pochodzili z małych środowisk, którzy do tej młodzieży przemawiali. I to chcę tej młodzieży przekazywać, żeby wiedzieli że i z takiego środowiska jak najbardziej można być mistrzem. Można realizować swoje marzenia. 

      2021-10-15 Karol Łebkowski o odznaczeniu

Karol Łebkowski jest pierwszym Polakiem, który otrzymał nagrodę dla najlepszego sędziego świata. W swojej karierze sędziował podczas tegorocznych igrzysk w Tokio, ale i poprzednich, rozgrywanych w 2016 roku w Rio de Janeiro.

jt

Hits: 30

Autor P. G.

2021-10-15

Więcej informacji z tej kategorii