Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Łomża: Apel o niepodlewanie trawników i ogródków!

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Władze gminy Łomża apelują do mieszkańców o rozsądne korzystanie z wody. W związku z występującą suszą zwracają się z prośbą o niepodlewanie trawników i ogródków w godz. od 6:00 do 24:00.

Pamiętajmy, że nasza gmina stale się powiększa i nagły, zwiększony pobór z gminnej sieci wodociągowej, może doprowadzić do czasowych problemów w dostawie wody – mówi wójt, Piotr Kłys:

W poprzednich latach była susza, a w tym roku już wiemy, że od kwietnia susza atakuje i nie spodziewamy się, żeby było lepiej. To powoduje też przeogromne rozbiory w różnych porach dnia, niekontrolowane – to też w sposób negatywny wpływa na nasze stacje uzdatniania wody. Zależy mi na tym, żeby mieszkańcy rozsądnie korzystali z wody, ale też, żeby korzystali z niej w godzinach nocnych i z nowoczesnych systemów kropelkowych, które w sposób odpowiedni dostarczają wodę roślinom, a jednocześnie nie ma wielkich rozbiorów.

      2024-05-24 Piotr Kłys o stacjach uzdatniania wody

Rozsądne korzystanie z wody sprawi, ze mieszkańcy nie będą odczuwać skutków w postaci zmniejszonego ciśnienia wody:

-Dzisiaj, nowi mieszkańcy, którzy przybywają i osiedlają się, chcą mieć też ładne zagospodarowanie wokół domu. Ci mieszkańcy chcą mieć przede wszystkim ładne trawniki i nasadzenia, ale bardzo często zdarza się, że chcą korzystać z własnych basenów ogrodowych. Napełnianie tych basenów też powoduje bardzo duży rozbiór i niekontrolowany. Jeżeli ma on nastąpić, proszę, żeby to było w godzinach nocnych. Wówczas zbiorniki, które montujemy przy naszych stacjach uzdatniania wody mają czas na napełnienie i wtedy nie będziemy odczuwać skutków w postaci zwiększonego ciśnienia.

      2024-05-24 Piotr Kłys o korzystaniu z wody

Aby oszczędzać wodę warto także pomyśleć o gromadzeniu deszczówki w specjalnych zbiornikach i wykorzystywaniu jej do podlewania roślin.

foto: pixabay.com/pl

Autor M. D.

2024-05-24

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...