Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Myszyniec: Pijany i bez prawa jazdy. Zatrzymała go policja

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Policjanci z Komisariatu Policji w Myszyńcu zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego kierowcę. Drogowy przestępca wsiadł do samochodu, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Do tego okazało się, że mężczyzna nie posiadał też prawa jazdy.

Wczoraj popołudniu policjanci z Myszyńca dbali o bezpieczeństwo na terenie m. Bandysie (gmina Myszyniec). W pewnej chwili mundurowi zauważyli kierującego seatem, którego sposób jazdy świadczył o tym, że za kierownicą może znajdować się pijany kierowca.

– Auto nie było w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu. Policjanci zatrzymali seata do kontroli. Za jego kierownicą siedział 51 – letni mieszkaniec naszego powiatu od którego wyraźnie było czuć alkohol.Alkomat wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada prawa jazdy, natomiast posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został on wobec niego orzeczony właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu – relacjonuje kom. Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Teraz bezmyślny kierowca odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Poza dużą odpowiedzialnością karną, grozi mu grzywna w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

KMP w Ostrołęce/red. pg

Autor M. Sz.

2022-05-20

Więcej informacji z tej kategorii