Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Myszyniec: W Wydmusach odbędzie się Festiwal Przyjaźni polsko-ukrańskiej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Regionalne Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu zaprasza na festiwal „Ginące zawody – festiwal przyjaźni polsko – ukraińskiej”. Wydarzenie odbędzie się 3 czerwca w kompleksie rekreacyjno – sportowym „Kurpiowska Kraina” w Wydmusach koło Myszyńca.

W programie są m. innymi pokazy twórczości ludowej, warsztaty tańca kurpiowskiego czy też prezentacje folkloru kurpiowskiego i ukraińskiego. Folklor kurpiowski zaprezentuje Wielopokoleniowego Zespołu Folklorystycznego „Kurpiowszczyzna” z Myszyńca, aukraiński w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Dumka” z Górowa Iławeckiego.

W ramach festiwalu odbędzie się również  przegląd polsko–ukraińskiej piosenki dziecięcej (zapraszamy dzieci z Polski i Ukrainy). Dla dzieci biorących udział w Przeglądzie piosenki dziecięcej przewidujemy upominki i nagrody. Dla wszystkich uczestników przewidziane są dodatkowe atrakcje i niespodzianki

Festiwal „Ginące zawody – festiwal przyjaźni polsko – ukraińskiej” jest organizowany w ramach projektu pn. „Rozwój współpracy polsko–ukraińskiej w oparciu o dziedzictwo kulturowe” finansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.

O wydarzeniu Paula Gałązka rozmawiała z Katarzyną Olszewską z Regionalnego Centrum Kultury Kurpiowskiej im. ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu:

      2022-05-25 Katarzyna Olszewska o Festiwalu Ginące Zawody - Festiwal Przyjaźni Polsko-Ukraińskiej

red. pg

Hits: 56

Autor P. G.

2022-05-25

Więcej informacji z tej kategorii