Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Nowogród realizuje program “Czyste Powietrze”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W Gminie Nowogród realizowany jest program ”Czyste Powietrze”, którego celem jest poprawa jakości powietrza w Polsce. Program daje możliwość otrzymania dotacji na wymianę starego źródła ciepła oraz termomodernizację domu jednorodzinnego. Wysokość dotacji jaką można uzyskać w programie zależna jest od zakresu realizowanej inwestycji oraz wysokości dochodów. Przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie powinien przekraczać kwoty 1 564 zł w gospodarstwie wieloosobowym oraz 2 189 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Skorzystać z dotacji może właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego. Dotacja nie obejmuje domów będących w trakcie budowy.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomy dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania. Podstawowym wymogiem programu jest likwidacja starych pieców (kopciuchów) oraz innych nieefektywnych źródeł ogrzewania.

Program „Czyste Powietrze” oferuje dotację do: wymiany ogrzewania, modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej, docieplenia przegród wewnętrznych i zewnętrznych, wymiany okien i drzwi, rekuperacji, preferencyjną pożyczkę do zakupu i montażu odnawialnych źródeł energii (fotowoltaiki, paneli słonecznych).

W gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie, Beneficjent może złożyć wniosek o dofinansowanie, uzyskać zaświadczenie o dochodach jak również zasięgnąć informacji o programie. 30 sierpnia o godzinie 11.00 zapraszamy na spotkanie z doradcą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, do sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Nowogrodzie, ul. Łomżyńska 41.

Gminny punkt konsultacyjno-informacyjny programu “Czyste Powietrze” w Urzędzie Miejskim w Nowogrodzie działa codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00, tel. 86 217 55 28 wew. 16.

Więcej informacji o programie możecie Państwo uzyskać na stronie Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku www.wfosigw.bialystok.pl/

mat. sponsorowany

Hits: 60

Autor P. G.

2021-08-25

Więcej informacji z tej kategorii