Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Nowogród: Samorząd doceniony za szczepienia przeciwko COVID-19

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Gmina Nowogród otrzyma milion złotych w ramach konkursu “Rosnąca Odporność”. Samorząd osiągnął najwyższy przyrost szczepień od 1 sierpnia 2021 roku do 21 października w powiecie łomżyńskim.

Burmistrza Nowogrodu, Grzegorza Palkę, cieszy to wyróżnienie, ale:

– Ja w dalszym ciągu czuję bardzo duży niedosyt. Wręcz z przerażeniem patrzę na to, jak mało naszych mieszkańców z terenu gminy Nowogród jeszcze się zaszczepiło. Nie mniej jednak myślę, że sytuacja, która w chwili obecnej ma miejsce w kraju, w regionie też sprawia, że coraz więcej osób jednak podchodzi z taką refleksją do tematu szczepień i jeszcze chętniej będą się szczepić. Wiadomo, w trosce o swoje zdrowie i swoich najbliższych, bo to jest wartością taką chyba najważniejszą. 

      2021-11-17 Grzegorz Palka o nagrodzie za szczepienia 1

Burmistrz zdradza na co gmina będzie chciała przeznaczyć otrzymany milion:

– Mam nadzieję, że ten milion złotych będziemy mogli przeznaczyć na termomodernizację naszego Zespołu Szkół Samorządowych. Że to będzie kolejna kwota, która zasili koszt inwestycji potrzebnej wszystkim mieszkańcom terenu gminy, bo przede wszystkim do szkoły chodzą dzieci, młodzież naszych mieszkańców, ale również wnuki, sąsiedzi. Hala widowiskowo-sportowa i szkoła również służy mieszkańcom podczas innych różnych sytuacji.

      2021-11-17 Grzegorz Palka o nagrodzie za szczepienia 2

Drugie miejsce w konkursie zajęła gmina Miastkowo, która otrzyma pół miliona złotych, a trzecie gmina Wizna, do której trafi 250 tysięcy złotych.

jt

Hits: 31

Autor P. G.

2021-11-17

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...