Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Piątnica: Droga powiatowa w Kobylinie przeszła remont

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po ponad 40 latach mieszkańcy Kobylina w gminie Piątnica mogą cieszyć się z nowej, wyremontowanej drogi. W niespełna dwa lata został zmodernizowany blisko 900 metrowy odcinek drogi powiatowej przebiegający przez tę miejscowość.

Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych, a o szczegółach mówi starosta powiatu łomżyńskiego, Lech Szabłowski:

– Droga z nowym chodnikiem po jednej stronie. Pobocze umocnione płytami jumbo, ale przy tym to, co istotne wykonane odwodnienie. Woda była tutaj naprawdę taką udręką dla mieszkańców, dla przejeżdżających. Spływ dróg w okresie jesiennym, czy wczesnej wiosny ta droga momentami była nieprzejezdna. Tutaj musieliśmy dodatkowo dokonać prostowania przebiegu tej drogi, dlatego że były sytuacje takie, że przez lata niektóre ogrodzenia były w pasie drogowym, więc tutaj zrozumienie ogromne i życzliwość mieszkańców do tego, żeby można było ten pas drogowy właściwy przywrócić i można było tę drogę wybudować. 

      2021-10-22 Lech Szabłowski o przebudowie drogi w Kobylinie

Dzisiaj na terenie gminy Piątnica otwartych zostało 5 dróg – informuje wójt, Artur Wierzbowski:

– Pierwszą drogę, którą żeśmy dzisiaj otworzyli to jest droga od mostu Hubala do Piątnicy Włościańskiej. Druga droga to jest droga w Górkach Sypniewie i w Górkach Szewkowkie. Spory odcinek drogi z budowlą mostową w miejscowości Dobrzyjałowo, no i tutaj teraz jesteśmy w miejscowości Kobylin. No, mieszkańcy przeszczęśliwi, bo od 40 lat ubiegają się o tą drogę. Także razem tutaj wraz ze starostwem współfinansowaliśmy tę drogę. Piękna sprawa, także tylko się cieszyć. 

      2021-10-22 Artur Wierzbowski o przebudowie drogi w Kobylinie

Łączny koszt wszystkich inwestycji to niespełna 10 milionów złotych, z czego połowa to wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

jt

Hits: 86

Autor P. G.

2021-10-22

Więcej informacji z tej kategorii