Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Piątnica: Pogotowie przekazało samorządowi ambulans

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Służył do przewozu pacjentów, teraz będzie służył do przewozu mieszkańców. Gmina Piątnica otrzymała ambulans od Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży.

Wnioskowaliśmy o taki pojazd pół roku temu i wtedy miał on głównie służyć do przewożeniu mieszkańców na szczepienia przeciw COVID-19 – mówi wójt gminy Piątnica, Artur Wierzbowski:

– Głównie chodziło nam o osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze. I taki był tego cel. Jeżeli ta pandemia troszeczkę ustąpi, czyli nie będzie to potrzebne, to na pewno będzie ona wykorzystywana przez Ochotnicze Straże Pożarne czy przekażemy, którejś jednostce, czy po prostu na cele statutowe gminy. Myślimy nawet o tym, że jeżeli byłby zgłoszenia przez sołtysów czy radnych jeżeli chodzi o osoby starsze, które nie mają opieki rodzin najbliższych. Nawet dowóz do przychodni na badania.

      2021-09-17 Artur Wierzbowski o ambulansie

Co dokładnie otrzymała gmina – o tym doktor nauk medycznych Mirosław Rybałtowski, dyrektor medyczny Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku:

– Jest to fiat doblo, 2010 rocznik. No nie jest młody, nie jest może bardzo urodziwy. 390 tysięcy kilometrów przejechane, natomiast jest on w naprawdę dobrym stanie. Jeszcze do niedawna służył naszym pacjentom. Gdyby nie to, że jako firma dbamy o to, żeby ta nasza flota była jak najmłodsza, to pewnie jeździłby dalej. Więc tutaj dzięki uchwałom urzędu marszałkowskiego, naszej rady społecznej udało nam się to auto przekazać. Mamy nadzieję, że gmina Piątnica da mu drugie życie i będzie jeszcze długo służył społeczeństwu. 

      2021-09-17 Mirosław Rybałtowski o ambulansie

Pojazd będzie obsługiwany przez pracowników urzędu gminy Piątnica.

jt

Hits: 21

Autor P. G.

2021-09-17

Więcej informacji z tej kategorii