Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Rutki: Do kościoła prowadzi wyremontowana droga

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po wielu latach mieszkańcy Grądów Woniecko mogą cieszyć się z wyremontowanej drogi gminnej prowadzącej do kościoła oraz cmentarza parafialnego. Wyremontowany odcinek liczy około 300 metrów, ale jest bardzo ważny – podkreśla wójt gminy Rutki, Dariusz Modzelewski:

– Przebudowaliśmy ją całkowicie. Jest to też wizytówka naszej gminy, ponieważ tutaj wielu ludzi przyjeżdża i na cmentarz parafialny, i do kościoła na różne uroczystości z różnych stron Europy. Bo mieszkańcy Grądów rozjechali się po całej Europie. Dzisiaj odwiedzając groby zmarłych swoich czy biorąc udział w uroczystościach kościelnych przyjeżdżają z całej Europy.

      2021-12-13 Dariusz Modzelewski o drodze w Grądach Woniecko

Droga została przebudowana dzięki wsparciu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych z puli 250 milionów złotych przeznaczonych dla gmin popegeerowskich:

– Jest to pierwszy program, od 1993 roku z chwilą likwidacji pegeerów, który jest przede wszystkim dedykowany dla miejscowości, w których był Państwowe Gospodarstwa Rolne. Uważamy, że te miejscowości powinny otrzymać takie dofinansowanie, bo w wielu miejscowościach przez te 28 lat właściwie nic nie było zrobione. My dostrzegamy ten problem i dlatego przeznaczamy duże środki finansowe na realizację tych inwestycji – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości, Kazimierz Gwiazdowski.

      2021-12-13 Kazimierz Gwiazdowski o drodze w Grądach Woniecko

 

Koszt inwestycji to 709 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniosło 600 tysięcy.

jt

Autor P. G.

2021-12-13

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...