Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Śniadowo: Szkoła w Szczepankowie ma swojego patrona i nową salę gimnastyczną

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Nadanie szkole imienia Polskich Dzieci Sybiru oraz otwarcie nowej sali gimnastycznej. Takie dwa wydarzenia miały miejsce w Szkoły Podstawowej w Szczepankowie.

Tematyka sybiru jest nam bardzo bliska – podkreśla dyrektor placówki, Arkadiusz Twardowski:

– Ten fakt dotknął rodziny naszych wychowanków i jeszcze pokolenie nestorów tych rodzin odwiedzało nas, stąd też pomysł, tak jak podczas mszy powiedziałem, wypłynął podczas procedury nadania imienia. Jeżeli padła propozycja Polskich Dzieci Sybiru czy Dzieci Sybiru wszyscy prawie jednogłośnie, ponad 90% głosów było właśnie na to imię. 

      2021-10-15 Arkadiusz Twardowski o patronie szkoły

Budowa sali gimnastycznej trwała dwa lata – informuje wójt gminy Śniadowo, Rafał Pstrągowski:

– Pobudowaliśmy pełnowymiarową salę gimnastyczną drodzy państwo. O wymiarach 12 na 25 metrów, wraz z łącznikiem pomiędzy salą gimnastyczną a szkołą. Cieszę się bardzo, bo tak naprawdę po 20 latach od momentu, kiedy została wybudowana szkoła podstawowa w Szczepankowie, cała społeczność szkolna cieszy się z powstania tej sali. Myślę, że będzie ona służyła nie tylko dla uczniów tej szkoły, ale także dla społeczności tutaj Szczepankowa i okolicznych wiosek. 

      2021-10-15 Rafał Pstrągowski o nowej sali gminastycznej

Koszt inwestycji wyniósł 2 miliony złotych, z czego dofinansowanie z ówczesnego Ministerstwa Sportu i Turystyki wyniosło 50% całej kwoty.

jt

Hits: 117

Autor P. G.

2021-10-15

Więcej informacji z tej kategorii