Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Turośl: Akcja „Od grosika do złotówki” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Krupki w Lemanie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

„Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą” – powtarzamy często to staropolskie przysłowie. Analogicznie do tej treści można przyporządkować główne założenia ogólnopolskiego projektu edukacyjnego pod nazwą „Od grosika do złotówki”, w którym w roku szkolnym 2021/2022 uczestniczą uczniowie klasy II, ich rodzice i pracujący z tą grupą nauczyciele. Tematyka projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości, takich jak: pieniądze, zarabianie, oszczędzanie i inwestowanie. Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnego rodzaju ryzyka.

Działania podejmowane w ramach programu mają na celu rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów oraz kształtowanie przez nich praktycznych umiejętności w miłej, opartej na zabawie atmosferze z wykorzystaniem ciekawego, multimedialnego pakietu dydaktycznego. Dzieci wykonują zadania o różnym stopniu trudności, a zarazem rozwijają samodzielność w podejmowaniu decyzji wpływających na ich finanse i bezpieczeństwo, umacniają wiarę we własne siły i możliwości.

Powyższy projekt edukacyjny doskonale wpisał się w ramy działalności Szkolnej Kasy Oszczędności w naszej szkole. Serdecznie dziękujemy rodzicom i nauczycielom biorącym udział w realizacji treści projektu, a uczestnikom życzymy dalszej przyjemnej pracy.

Dorota Małż

Elżbieta Malczyk

Hits: 18

Autor P. G.

2022-04-01

Więcej informacji z tej kategorii

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

GD: Andrzej Duda, burmistrz Kolna

"Gościem Dnia" Radia Nadzieja był Andrzej Duda, burmistrz Kolna. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, którą...