Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Gmina Zambrów: Wzrosną opłaty za odbiór śmieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od 1 marca wzrosną opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w gminie Zambrów. Stawka od jednego mieszkańca będzie wynosiła 26 złotych. Jeśli jednak mieszkaniec kompostuje bioodpady, to ta kwota wyniesie 24 złote. W przypadku, gdy oddawane są odpady w sposób nieselektywny, to mieszkaniec zapłaci już 52 złote miesięcznie:

– Powiem szczerze, że nie jest to najwyższa stawka, bo są już po nowych przetargach w innych gminach my to obserwujemy, to jest czasami sporo więcej, bo 28, 29, nawet 30 złotych od mieszkańca. Są takie gminy, i my tych gmin moglibyśmy wyliczyć więcej, więc nasza gmina myślę, że jeszcze nie są wysokie te stawki – mówi wójt gminy Zambrów, Jarosław Kos.

      2022-02-16 Jarosław Kos o cenach za śmieci 1

Samorządowiec podkreśla, że na podwyżkę ma wpływ wiele czynników:

– Z tego, co ja tutaj rozmawiam z prezesami tych zakładów gospodarki komunalnej to przede wszystkim opłaty środowiskowe, ceny wzrosły. Poza tym też koszty pracy, bo chociażby płaca minimalna cały czas przecież idzie w górę. W tym roku to mamy już ponad 3 tysiące złotych. I to ma odzwierciedlenie jakby w tych kosztach. Generalnie do tych przetargów zgłaszają się spółki i one też muszą generować zysk. O tym też trzeba pamiętać.

      2022-02-16 Jarosław Kos o cenach za śmieci 2

Dobra wiadomość dla mieszkańców jest taka, że nowa cena nie zmieni się przez najbliższe 2 lata.

jt

Hits: 109

Autor P. G.

2022-02-16

Więcej informacji z tej kategorii