Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Dyrektor szpitala odszedł ze stanowiska

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Sebastian Wysocki nie jest już dyrektorem Szpitala Ogólnego w Grajewie. Decyzja o odejściu zaskoczyła zarząd powiatu grajewskiego, który cenił sobie pracę dotychczasowego dyrektora.

Mówi o tym starosta grajewski, Waldemar Remfeld:

– Rozwiązując umowę o pracę straciliśmy człowieka, który żył szpitalem, dużo wprowadził zmian przede wszystkim. Pozyskiwał też wspólnie tutaj z panem posłem Gwiazdowskim i innymi osobami środki finansowe, które do szpitala docierały. Także był takim dobrym koordynatorem tych działań, a przede wszystkim wynik finansowym był pozytywny, a plusie za ostatni i przedostatni rok.

      2022-01-10 Waldemar Remfeld o dyrektorze szpitala 1

Przed nowym dyrektorem zostaną postawione zadania dalszego rozwoju szpitala oraz uzyskanie dodatniego wyniku finansowego:

– No i jeszcze doprowadzenie do remontów, które były podejmowane wcześniej. Także inwestycja, oddłużenie szpitala. No tym bardziej, że jest gdzieś tam z tyłu głowy, że Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić nowe zasady funkcjonowania szpitali. No musi się szpital przygotować na takie funkcjonowanie już odnośnie przyszłości.

      2022-01-10 Waldemar Remfeld o dyrektorze szpitala 2

Obowiązki dyrektora pełni w tej chwili Marta Romanowska. Władze powiatu jeszcze w tym miesiącu chcą ogłosić konkurs na stanowisko dyrektora placówki.

jt

Hits: 194

Autor P. G.

2022-01-10

Więcej informacji z tej kategorii