Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Małżeństwo przez “policjanta” straciło oszczędności

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

22 tysiące złotych, 1200 euro oraz 1200 dolarów – tyle pieniędzy starsze małżeństwo z Grajewa przekazało fałszywemu policjantowi. Oboje byli przekonani, że w ten sposób pomagają synowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pieniędzy, aby opłacić kaucję.

Do 68-letniego mieszkańca Grajewa zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że syn 68-latka spowodował w Niemczech śmiertelny wypadek.

– Oszust powiedział rozmówcy, że musi on pilnie pojechać do Białegostoku, żeby odebrać w sądzie ważne dokumenty przesłane w formie elektronicznej. Senior wykonywał wszystkie polecenia oszusta. Gdy mężczyzna był w drodze do Białegostoku, to na jego telefon stacjonarny zadzwonił inny mężczyzna. Słuchawkę podniosła 63-letnia żona.  W rozmowie usłyszała, że pilnie potrzebne jest 200 tysięcy złotych, aby opłacić kaucję i załatwić sprawę wypadku – mówi mł. asp. Sylwia Gosiewska z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie.

Oszust poinformował, że za kilkanaście minut do mieszkania przyjdzie kurier, któremu ma przekazać spakowane do pudełka pieniądze. Czekając na kuriera 63-latka spakowała oszczędności. Po chwili przekazała 22 tysięcy złotych, ponad 1200 euro i 1200 dolarów nieznajomemu mężczyźnie. Oszuści dodatkowo zażądali dwóch opłaconych rachunków za czynsz i energię elektryczną, które kobieta spakowała do pudełka z pieniędzmi.

Aby nie paść ofiarą oszusta pamiętaj słysząc w słuchawce prośbę o finansową pomoc rozłącz się i sam zadzwoń do tej osoby, aby zweryfikować tę informację.

Policja apeluje również do bliskich osób starszych:

– Zadbajcie o bezpieczeństwo seniorów. Powiedzcie im o zagrożeniach, wyczulcie na opisywane przestępcze techniki, z których korzystają oszuści. Porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie na osoby starsze, aby kontaktowały się z Wami i pytały za każdym razem o radę.

KPP Grajewo/red. pg

Hits: 36

Autor P. G.

2021-11-24

Więcej informacji z tej kategorii