Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Grajewo: Zostanie wybudowany budynek komunalny

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Grajewie zostanie wybudowany budynek komunalny na ulicy Targowej. Inwestycja wyniesie 6 591 569,31 zł z czego dotacja zewnętrza wynosi ponad 5 milinów złotych. Powstaną 24 mieszkania, w tym 2 przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością.

Do zamieszkania w nim będą uprawnieni kandydaci z listy przydziału mieszkań komunalnych lub listy mieszkań na zamianę. – Co roku takie listy tworzy komisja mieszkaniowa, która rekomenduje kandydatury, sprawdza  warunki osób które składają wnioski a następnym krokiem jest akceptacja burmistrza. Mamy w tej chwili 3 generalne listy, na których znajdziemy osoby uprawione do mieszkań komunalnych, osoby uprawnione do zamiany mieszkań i na trzeciej liście są osoby uprawione do mieszkań socjalnych – mówi Burmistrz Grajewa Dariusz Latarowski.

      2023-02-20 Dariusz Latarowski

Mieszkania będą wyposażone w podstawowe urządzenia sanitarne. – W mieszkaniu będzie zlewozmywak, kabina z brodzikiem, sedes, kuchnia gazowa z piekarnikiem elektrycznym oraz butlą gazową. Wokół budynku będzie chodnik, droga dojazdowa, miejsca postojowe z odprowadzeniem wód kanalizacji deszczowej i oświetlenie zewnętrzne. Projektowana jest także zieleń i wiata śmietnikowa – dodaje burmistrz Grajewa.

      2023-02-20 Dariusz Latarowski o wyposażeniu mieszkania

Wykonawca Developer Wasilewski zgodnie z umową ma zakończyć budowę w marcu lub kwietniu przyszłego roku.

Mieszkania komunalne przysługują osobom o niskich dochodach, których sytuacja finansowa całkowicie uniemożliwia zakup lub wynajęcie własnego mieszkania.

fot/ www.grajewo.pl

Autor wordpress

2023-02-20

Więcej informacji z tej kategorii