Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

J.Kaczyński: poseł Czartoryski wraca do Klubu Parlamentarnego PiS

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Prawo i Sprawiedliwość odzyskało sejmową większość – będzie miało 231 posłów. Poseł Arkadiusz Czartoryski wraca do Klubu Parlamentarnego PiS – poinformował w oświadczeniu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński:

 – Niedawno spotkaliśmy się i mogłem państwa powiadomić, że nasz klub odzyskał połowę Sejmu. Dzisiaj z wielką radością mogę powiadomić, że to jest już większość. Mamy już 231 posłów. Pan Poseł Czartoryski wraca do naszego klubu. 

Przypomnijmy, że poseł Czartoryski z Prawa i Sprawiedliwości odszedł 25 czerwca br.

– Jako przedstawiciel Ostrołęki nie mogę być tak upokarzany, że na tym się wydaje setki milionów a może nawet miliardów, a potem buldożery to wszystko wyburzają. Ogromne pieniądze publiczne, to jest grosz który trzeba uszanować. Nie przekonują mnie argumenty ekologiczne, ponieważ to była by najczystsza pod względem ekologii elektrownia w Ostrołęce. – My myślimy o własnym kole, a w przyszłości o własnej partii i programie. Chcemy odnosić się do tych problemów, które są w Polsce realne, a nie myślimy, co będzie robił PiS i jakie ma plany. To już jest historia dla nas. Ciekawa, wspaniała bo ja 20 lat w tym ugrupowaniu spędziłem, ale już historia. Na pewno nie jest to tak, że myśmy to zrobili, żeby wrócić do PiSu bo coś dostaniemy, czy coś. To już jest historia – mówił wtedy w rozmowie z  reporterem Radia Nadzieja. 

Dzisiaj dołączył on do Partii Republikańskiej Adama Bielana:

– Nikt nie jest samotną wyspą, różnie i ja. I nie można abstrahować od tego, co dzieje się w ostatnich dniach. Jeżeli chodzi o moje wyjście z klubu parlamentarnego PiS i z partii też nie mogę pominąć tego, co się teraz dzieje. Że oto w sposób zupełnie niedemokratyczny, medialny, ale też  medialny w taki sposób, że ogłoszony niemalże w całej Europie, że oto mamy nowego przywódcę opozycji. Że pan Donald Tusk w taki sposób chce ogarnąć całą opozycję. I tak jak powiedziałem, nikt nie jest samotną wyspą, również ja i nie mogę od tego wyzwania, od odpowiedzi na to co się wydarzyło w ostatnich dniach uciec    mówił podczas dzisiejszej konferencji poseł Arkadiusz Czartoryski.

To kolejny taki powrót. W ubiegły czwartek do klubu PiS wrócił poseł Lech Kołakowski, również jako przedstawiciel Partii Republikańskiej.

pg

 

Hits: 29

Autor P. G.

2021-07-07

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...