Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Jakub Kulesza o Elektrowni C: marnotrawstwo publicznych pieniędzy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

“Niewyobrażalne marnotrawstwo publicznych pieniędzy” – tak podczas dzisiejszej (22.04.) konferencji prasowej w Ostrołęce politycy konfederacji podsumowali nieudaną budowę elektrowni węglowej. Według szacowań na inwestycję przeznaczono co najmniej 1,3 mld złotych. Jak twierdzi poseł z ramienia Konfederacji Jakub Kulesza decyzji, przez które marnuje się pieniądze podatników jest więcej:

– Widzimy Ostrołękę. Widzimy 150 milionów na respiratory, które nie dotarły. Widzimy 70 milionów Jacka Sasina zmarnowane na wybory, które się nie odbyły. Widzimy szereg mniejszych decyzji. 

      2021-04-22 Jakub Kulesza o Elektrowni C 1

Zdaniem posła rząd nie bez powodu bierze się za słomiane inwestycje:

– Rządzący chcą, by ten ich paśnik, te zabawki i postaci spółek skarbu państwa był jak największe, po to żeby mogli korzystać z nich w formie miejsc pracy, wysokopłatnych miejsc w zarządach i radach nadzorczych, ale na tym wszystkim, z uwagi na nieekonomiczność decyzji, cierpimy my wszyscy. 

      2021-04-22 Jakub Kulesza o Elektrowni C 2

Jak podlicza BusinessInsider, w 2019 roku osoby zatrudnione w spółce budującej Ostrołękę C zarabiały średnio około 14,5 tysięcy złotych miesięcznie. Przypomnijmy, że przed objęciem stanowiska dyrektora w Muzeum Żołnierzy Wyklętych, przez 16 miesięcy w zarządzie elektrowni figurował również były prezydent Ostrołęki, Janusz Kotowski. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego za 2020 rok, z tytułu zatrudnienia w elektrowni zarobił 390 tysięcy złotych brutto.

Hits: 43

Autor P. G.

2021-04-22

Więcej informacji z tej kategorii