Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Jesień spędź z Radiem Nadzieja

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Najlepsza muzyka, ciekawe audycje, rozmowy z ludźmi z pasją, programy poświęcone wierze prowadzone przez księży naszej diecezji – przed nami jesień z Radiem Nadzieja. 1 września ruszamy z odświeżoną odsłoną ramówki, aby być jeszcze bliżej naszych słuchaczy i ich spraw.

W poniedziałki o 10.40 Katarzyna Polewko zaprasza na „Klinikę zdrowia”. Eksperci zapraszani do studia podpowiedzą jak zadbać o swoje zdrowie, wzmocnić odporność, pomogą ułożyć zbilansowaną dietę i ćwiczenia, które zachowają nas w dobrej formie.

“Człowiek z pasją” niesie ze sobą jasny przekaz od konkretnych ludzi. Zaproszeni goście opowiedzą we wtorki o 14.15 o swoich doświadczeniach, które kierują ich w stronę życia i jedności z innymi ludźmi. Maciej Dąbrowski będzie pytał, dlaczego wybrali taką drogę oraz co napędza ich do działania.

Środy rezerwujemy na rozmowy o prawie. Magda Bochenek i mec. Remigiusz Fabiański o 10.40 w programie „Z prawem nie na lewo” tłumaczą zawiłości prawne, które mają wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie udowadniając, że „nieznajomość prawa szkodzi”.

We czwartki będziemy zabierali Państwa na seanse filmowe. Zapomniane produkcje polskiego kina, sylwetki reżyserów – to i wiele więcej będą mogli państwo usłyszeć w audycji Jakuba Trochimowicza “Odkrywając kino”. Nie zabraknie także odcinków poświęconych zbliżającym się świętom, czy rocznicom.

Po południu (14.15) Marcin Fabiszewski opowie nam co jest obecnie grane na świecie. W audycji „Nadzieja w muzyce” będzie też przedstawiał młodych, zdolnych artystów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na profesjonalnej scenie muzycznej.

Szukają Państwo kulturalnych pomysłów na spędzenie wolnego czasu? Co ciekawego dzieje się w naszym regionie? „Kulturalnik regionalny” zajrzy do muzeów, galerii, bibliotek, domów kultury i nie tylko, aby sprawdzić co warto zobaczyć. Paula Gałązka zaprasza do wspólnego tworzenia kulturalnej mapy naszego regionu w każdy piątek o 10.40. Dwie godziny później (12.40) Anna Czytowska w „Ministerstwie Książek” podpowie co warto przeczytać i zrecenzuje nowości wydawnicze.

Po wakacyjnej przerwie wracają audycje poświęcone wierze, prowadzone przez księży i wspólnoty Diecezji Łomżyńskiej. W poniedziałki o 19.00 „Miłość Cię znajdzie” czyli rozważania na temat poszukiwania Boga, i drugiego człowieka i miłości w naszym życiu codziennym prowadzone przez ks. Andrzeja Surdykowskiego i ks. Marka Żmijewskiego, którzy są odpowiedzialni za Centrum Ewangelizacji Diecezji Łomżyńskiej Dobrego Pasterza w Ostrowi Mazowieckiej. W wtorki o 19.00 „Medytacje biblijne” prowadzą członkowie wspólnoty Gloriosa Trinita, są to rozważania Słowa Bożego metodą Lectio Divina. Pierwsze środy miesiąca (19.00) to rozmowy o bieżących sprawach z życia Kościoła z udziałem słuchaczy, na które zapraszają ks. Jacek Czaplicki, ks. Jan Krupka i Ryszard Kosakowski. W piątki o 14.15 ks. Grzegorz Karwowski rozmawia o kwestiach formacji i codziennej egzystencji osób, które w swoich wspólnotach parafialnych należą do Liturgicznej Służby Ołtarza.

Nasi dziennikarze od poniedziałku do piątku o 9.30 w audycji „Gość Dnia” oraz o 16.15 w „Popołudniówce” zapraszają do studia osoby, które kształtują polityczne, społeczne, gospodarcze, religijne i kulturalne życie regionu.

Bądźcie z nami tej jesieni!

Hits: 66

Autor P. G.

2021-08-30

Więcej informacji z tej kategorii