Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kadzidło: rozwija się sieć kanalizacyjna

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Mieszkańcy Kadzidła nie muszą się martwić o bieg zużytej wody. Na terenie ul.Słodkiej, Ekologicznej i Wiejskiej powstała kanalizacja sanitarna o długości prawie 2 km, a przy ul. Trasa Mazurska wodociąg długości prawie 300 m. Dodatkowo zamontowano dwie przepompownie ścieków. To było trudne zadanie do zrealizowania mówi Wójt Gminy Kadzidło, Dariusz Łukaszewski:

Zadanie zakończyło się terminowo. Było prowadzone w dosyć trudnym terenie, a to dlatego, że ulice Słodka oraz Ekologiczna, to są nietypowe ulice, ponieważ są tam warstwy gliny. Więc to był trudny teren, była też skomplikowana pogoda, zdarzały się obfite deszcze.

Mieszkańcy zmienili swoje nastawienie względem współpracy kontynuuje Wójt:

Dostrzegamy pewną zmianę nastawienia. Budując pierwsze linie, mieliśmy czasami problemy, żeby mieszkańcy podłączali się do tych sieci. W tej chwili już tego problemu nie ma. Następuje to bardzo szybko. Mieszkańcy cenią sobie wygodę i bardzo się z tego cieszymy.

Całość inwestycji wyniosła ponad 900 tys. złotych, z czego dofinansowanie ponad 53 % pochodziło z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz ponad 46 % budżetu gminy Kadzidło.

Maciej Dąbrowski

Autor M. Sz.

2021-07-27

Więcej informacji z tej kategorii