Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Burmistrz chce zbudować spalarnię paliwa RDF

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Spalarnia paliwa RDF w regionie? Tego chce burmistrz Kolna, Andrzej Duda, który podkreśla, że taka inwestycja byłaby możliwa dzięki środkom z Krajowego Planu Odbudowy.

Były już pierwsze rozmowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a teraz włodarz Kolna zapowiada rozmowy na ten temat z prezydentem Łomży:

– Tutaj musi być partnerstwo. Być może nie tylko Łomża, ale więcej gmin. Chodzi o to, żeby ten RDF z naszego RIPOKU nie jeździł po całej Polsce, bo transport to olbrzymie koszty. I wtedy moglibyśmy spokojnie myśleć o tym, żeby te nasze śmieci nie były tak drogie. W innym przypadku staniemy przed ogromnym dylematem ciągłych podwyżek, bo spalarni mamy zbyt mało. 

      2021-05-25 Andrzej Duda o spalarni śmieci 1

Andrzej Duda podkreśla, że aktualne ceny za śmieci są na “kosmicznym” poziomie:

– Jeżeli nie zrobimy nic w najbliższym czasie to dojdą naprawdę do naprawdę horrendalnych cen. W związku z tym trzeba myśleć. Fundusz Narodowy nas popiera. Zresztą rozmawialiśmy również z inwestorami innymi. Jeśli nie fundusz to może inny inwestor, co wiem fundusz bardzo poważnie rozważa tą inwestycję i gdybyśmy mieli problemy finansowe również będzie rozważał ewentualny program pilotażowy z udziałem kapitałowym. 

      2021-05-25 Andrzej Duda o spalarni śmieci 2

Andrzej Duda był “Gościem Dnia” Radia Nadzieja. Całą rozmowę znajdą państwo na naszym portalu.

jt

Autor M. Sz.

2021-05-25

Więcej informacji z tej kategorii