Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Handlował nielegalnym towarem. Wpadł w ręce policji

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolneńscy kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który na targowisku miejskim posiadał kontrabandę. Policjanci w jego bagażu znaleźli papierosy, tytoń oraz alkohol bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 

Policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją kolneńskiej komendy, ustalili, że na targowisku miejskim w Kolnie sprzedawane są nielegalne papierosy, tytoń oraz alkohol.

W miniony piątek (22.04.), w bagażu 21-letniego mężczyzny mundurowi znaleźli 780 paczek papierosów, 2 kilogramy krajanki tytoniowej oraz pięć litrowych butelek z alkoholem bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie na rynek zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę w wysokości ponad 20 tysięcy złotych z tytułu niezapłaconych podatków.

21-latek usłyszał już zarzut. Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za nabywanie, przechowywanie lub przewożenie towaru stanowiącego przedmiot czynu zabronionego grozi kara grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 lub obu tych kar łącznie.

KPP Kolno/red. pg

Autor P. G.

2022-04-26

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...