Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Koszty gospodarowania odpadami rosną

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Czy utoniemy w śmieciach – takie pytanie można sobie zadać w obliczu ciągle rosnących kosztów związanych z gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Burmistrz Kolna, Andrzej Duda, podkreśla, że potrzebne jest w tej sprawie porozumienie między samorządowcami:

– Ceny śmieci, jeżeli my samorządowcy nie będziemy potrafili się dogadać i stworzyć oprócz tego systemu, który mamy, jeszcze na przykład spalarni, one będą rosły, bo utylizacja pozostałości po recyklingu, po taśmie czyli ten produkt nadsitowy trzeba utylizować w sposób taki, że RIPOK musi to zawieźć do spalarni tego PRDFu, czy tych pozostałości.

      2021-06-09 Andrzej Duda o śmieciach 1

Andrzej Duda wskazuje, że Polska jest w tyle pod względem odpadów komunalnych, niż inne kraje Europy:

– Zaczynamy podlegać tym samym prawom, co kraje unijne, które już od wielu, wielu, wielu lat wprowadzają ten proces. Musimy to szybko nadrabiać, bo inaczej niestety będziemy dużo płacić na odpady. Chociaż muszę też stwierdzić, że w krajach skandynawskich czy nawet nasi sąsiedzi, jak Niemcy, cena też nie jest tania, ale dochody osób są na znacznie wyższym poziomie. Czyli relatywnie można powiedzieć, że cena za te odpady nie jest aż tak droga, jak zaczyna się robić u nas. 

      2021-06-09 Andrzej Duda o śmieciach 2

Poza wzrostami cen za śmieci w gminach, to rosną również stawki za tonę w Zakładzie Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów w Czartorii, gdzie jeszcze w ubiegłym roku za tonę szkła obowiązywała stawka 20 złotych, a teraz to już 253 złote.

jt

Hits: 9

Autor P. G.

2021-06-09

Więcej informacji z tej kategorii