Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Nowe, wyższe opłaty za śmieci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Po długich dyskusjach radni Kolna, głosami 12 za i 2 przeciw, przyjęli podwyżkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście. W Kolnie stosowana jest metoda naliczania opłat od zużytej wody z danej nieruchomości.

Do tej pory stawka wynosiła 9 złotych za metr sześcienny, a po podwyżce wyniesie 11 złotych:

      2021-06-14 Andrzej Duda o podwyższe opłat za śmieci 1

– No niestety, wzrost opłat na RIPOKu kilkaset procent niektóre wzrosły. Pięć, dziesięć razy w niektórych przypadkach, więc nie da się nie podnieść tych cen przy takich cenach, bo będzie ogromny deficyt. A ten deficyt będziemy musieli pokryć w latach następnych i to też podnosząc opłaty, bo nie możemy dopłacać do tego systemu. Jeżeli nam zostaje w tym systemie pieniędzy musimy go rozliczyć w następnym roku. Jeśli brakuje, musimy doliczyć do cen w następnym roku. Lepiej podnosić te ceny na bieżąco niż później mieć dylemat tego rodzaju – mówi burmistrz Kolna, Andrzej Duda.

Włodarz miasta podkreśla, że nie pomaga także rosnąca inflacja:

– Najniższa krajowa nam ciągle rośnie, co generuje dosyć spore koszty. To też ma ogromny wpływ na ceny i niestety no, te ceny będą rosły jeżeli będzie taka tendencja dalej. Będą rosły pewnie nie tylko ceny śmieci, ale również ceny wody, ceny ścieków, no bo trzeba ludziom płacić. Trzeba dostosować te płace do płac minimalnych, no i tak to się dzieje. Jest to na pewno dla nas taki sygnał niepokojący, ale nie mamy innego wyjścia, systemy muszą się finansować. 

      2021-06-14 Andrzej Duda o podwyższe opłat za śmieci 2

Nowe stawki będą obowiązywać od lipca bieżącego roku.

jt

Hits: 20

Autor P. G.

2021-06-14

Więcej informacji z tej kategorii