Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Obchody 30. lecia Państwowej Straży Pożarnej

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Każdego dnia ryzykują życie dbając o nasze bezpieczeństwo – wczoraj obchodzili swoje święto. W Kolnie na Placu Wolności, odbyły się uroczystości z okazji Powiatowego Dnia Strażaka. Od wielu lat Strażacy nie tylko gaszą pożary. Pomagają w bardzo szerokim zakresie działań – mówił podczas uroczystości Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, st. bryg. Paweł Ostrowski:

Nasza formacja to obecnie nowoczesna służba, ale ciągle rozwijająca się, która działa w naprawdę szerokim zakresie. Strażacy. tradycyjnie oczywiście, ratują życie w czasie pożarów, ale także klęsk żywiołowych i wszelkich innych miejscowych zagrożeń. Każdy rok stawia przed nami coraz to nowsze, bardzo często nieoczekiwane wyzwania. Przez ostatnie lata walczyliśmy, przede wszystkim, z pandemia koronawirusa, z kryzysem na granicy białoruskiej, a także pomagaliśmy obywatelem Ukrainy w związku z trwającą na ich terenie wojną.

W Powiecie Kolneńskim służy ok. 1000 Strażaków. 44 z nich pełni służbę zawodową a pozostali to ochotnicy. Dodatkowo na terenie powiatu funkcjonuje 35 jednostek OSP.

jt

Hits: 29

Autor J. T.

2022-06-10

Więcej informacji z tej kategorii