Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Podwyżka podatków od nieruchomości

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W Kolnie podatki od nieruchomości będą wyższe. Zmiany wysokości stawek podatkowych dokonali podczas ostatniej sesji miejscy radni.

Podatki od nieruchomości w mieście w przyszłym roku będą wyższe o średnio 8,9 procent. Burmistrz Kolna, Andrzej Duda mówi, że ta podwyżka wynika z potrzeby dochodów miasta.

– Inflacja jak wiemy była znacznie wyższa w minionym okresie niż 8,9. Ona dopiero teraz jest na podobnym, może niższym poziomie, ale wydatki rosną, energia elektryczna drożeje. Najniższa krajowa znacznie wzrasta więc trzeba urealniać płace, bo nie może być tak, że urzędnicy pracujący na odpowiedzialnych stanowiskach odpowiadają za miliony złotych, będą zarabiali najniższą krajową. Zakładamy, że będzie wzrost płac również w urzędzie miasta. Te 8.9 to jest minimum, które pozwolą nam zamknąć budżet i utrzymać wskaźniki na odpowiednim poziomie.

      2023-12-07 Andrzej Duda

Burmistrz zaznacza, że niektóre samorządy stosują wyższe podwyżki podatków.

– Nawet powiedzmy maksymalne, bo ta górna stawka podatku jest wyższa o 15,5 procent. My zastosowaliśmy te 8,9 procent, bo chcemy być konkurencyjni. Mamy przedsiębiorców, którzy zainwestowali w nasze tereny inwestycyjne. Mamy nadzieję, że w tej chwili rozpoczną się prace na tych terenach, bo pandemia, wojna, szalejące ceny troszeczkę je wstrzymały, ale z tego co wiem przedsiębiorcy pomału przymierzają się do tego, żeby rozpocząć te budowy.

      2023-12-07 Andrzej Duda o wysokości podwyżki

Za uchwałą w brzmieniu zaproponowanym przez władze miasta głosowali wszyscy radni oprócz Zbigniewa Twarowskiego, który wstrzymał się od głosu.

2023-12-07

Więcej informacji z tej kategorii