Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Premier spotkał się z samorządowcami województwa podlaskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Kolnie z samorządowcami z Podlasia. Wyrazili oni nadzieję, że rządowe pieniądze pomogą im zrealizować wiele inwestycji, które poprawią jakość życia mieszkańców.

Starosta kolneński Tadeusz Klama mówił, że już teraz jego powiat mógł liczyć na wsparcie z różnych projektów, między innymi modernizacji szpitala czy budowy dróg.

– Każde pieniądze, które do nas trafią, bardzo cieszą, bo pozwalają nam się rozwijać – powiedział starosta. – Cieszy nas też, że pieniądze, które w formie podatków płacą nasi mieszkańcy, wracają do nas w formie rządowego wsparcia i możemy je wykorzystać na realizację projektów, które poprawiają nasze codzienne życie.

Starosta wyraził również nadzieję, że dzięki funduszowi Polski Ład trafi do powiatu koleńskiego jeszcze więcej pieniędzy.

Burmistrz Czyżewa Anna Bogucka mówiła, że jej samorząd ma bardzo dużo planów, związanych szczególnie z przebudową gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

– W Czyżewie potrzebujemy przebudowy wodociągów, na takie o większych parametrach” – powiedziała burmistrz. “Planujemy również kolejne budowy i modernizacje dróg oraz remonty szkół, ale również chcemy pomyśleć o stworzeniu lepszej bazy rekreacyjno sportowej oraz basenu dostosowanego do wielkości i zapotrzebowania naszej gminy – wskazała Anna Bogucka

Po spotkaniu premier Mateusz Morawiecki pojechał do Grajewa, gdzie złożył kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości i spotka się z mieszkańcami.

IAR/fot. Wrota Podlasia

Hits: 47

Autor P. G.

2021-07-22

Więcej informacji z tej kategorii