Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Są jeszcze wolne miejsca w Środowiskowy Dom Samopomocy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolnie ma jeszcze wolne miejsca, dlatego ogłasza dodatkowy nabór. Ośrodek udziela wparcia społecznego dla dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną lub chorych psychicznie nie wymagających leczenia szpitalnego bądź opieki stacjonarnej.

Aby zapisać się do ŚDS należy przygotować odpowiednie dokumenty wyjaśnia kierownik kolneńskiej placówki Beata Kozłowska:

– Dwa zaświadczenia. Zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w Środowiskowym Domu Samopomocy oraz zaświadczenie od lekarza neurologa bądź psychiatry. Gdy te dwa zaświadczenia są już wypełnione, osoba zgłasza się do odpowiedniego ośrodka pomocy społecznej ze względu na swoje zamieszkanie. Tam składa wniosek, że chce chodzić do Środowiskowego Domu Samopomocy. 

      2021-09-09 Beata Kozłowska o zapisach do ŚDS w Kolnie 1

Pacjenci biorą udział w zajęciach indywidualnych i grupowych w celu zwiększenia zaradności oraz samodzielności życiowej:

– Trening kulinarny, pracownia komputerowa, pracownia gospodarstwa domowego, pracownia artystyczna. Ogólnie my pod koniec roku ustalamy całoroczny plan na rok następny. Czyli mamy taki harmonogram na cały rok i go po prostu realizujemy. Prócz tego harmonogramu są dodatkowe wycieczki i wyjazdy. 

      2021-09-09 Beata Kozłowska o zapisach do ŚDS w Kolnie 2

Pobyt w Środowiskowym Domu Samopomocy jest nieodpłatny.

kr

Hits: 27

Autor P. G.

2021-09-09

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...