Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Szpital chce spłacić dług biorąc kredyt

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Spłacanie długów kredytem? Zgodę na wzięcie takiego zadłużenia przez Szpital Ogólny w Kolnie w wysokości 4,5 mln złotych wyrazili podczas ostatniej sesji prawie wszyscy radni powiatu kolneńskiego.

Obsługa tego kredytu powinna być tańsza, niż koszt obsługi obecnych długów – uważa starosta kolneński, Tadeusz Klama:

– Sytuacja szpitala nie jest łatwa. Inwestujemy w niego, wyposażamy go. Cały czas staje się bardziej przystępny, lepszy i nowocześniejszy, ale są zobowiązania które szpital musi zapłacić. Dlatego rada powiatu wyraziła zgodę na wzięcie kredytu lub pożyczki przez szpital.

Dyrektor placówki, Krystyna Dobrołowicz mówiła podczas sesji rady powiatu, że zaciągnięcie kredytu umożliwi sprawniejsze funkcjonowanie szpitala:

– To, co w tej chwili proponujemy da nam szansę normalnie funkcjonować. Zmniejszy też koszty, które firmy naliczają z tytułu niespłaconych zobowiązań. Od każdej faktury możemy karne nauczenie, że faktura jest niespłacona, dlatego też należy zrobić porządek z tymi zobowiązaniami, wtedy szpital nie będzie miał wymaganych zobowiązań. 

Kredyt ma zostać przeznaczony na spłatę zobowiązań wobec kontrahentów w wysokości 2,5 mln zł, pokrycie zobowiązań wobec lekarzy w kwocie miliona zł, a pozostały milion na opłacenie pożyczki, która została zaciągnięta w 2018 i 2019 roku.

JT

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-04

Więcej informacji z tej kategorii