Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kolno: Szpital zostanie rozbudowany

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Szpital Ogólny w Kolnie wyremontuje dwa oddziały: psychiatryczny i wewnętrzny oraz kupi sprzęt medyczny. Pieniądze na ten cel, z funduszy unijnych, przyznał dziś (6.05.) zarząd województwa podlaskiego. 

Kolneńska placówka rozbuduje i wyremontuje budynek oddziału psychiatrycznego oraz kupi potrzebny sprzęt medyczny. Dzięki tej inwestycji utworzy oddział dzienny i zespół leczenia środowiskowego. Pozwoli to na kompleksowe udzielanie świadczeń psychiatrycznych.

Poza tym, wyremontowany i doposażony w łóżka i szafki zostanie oddział wewnętrzny. Szpital zakupi też aparaturę medyczną do pracowni endoskopii oraz poradni chirurgii onkologicznej, co zwiększy dostęp do diagnostyki onkologicznej.

– To ważna inwestycja, ponieważ oznacza lepszą diagnostykę i wyższą jakość leczenia pacjentów w kolneńskim szpitalu. Rocznie z tych ulepszonych usług medycznych skorzysta blisko 3 tysiące pacjentów. Będą przebywali w komfortowych warunkach, co jest bardzo ważne podczas terapii, i badani nowoczesnym sprzętem – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Inwestycja zakończy się w marcu 2023 roku. Jej koszt sięga 6,4 mln zł, a dofinansowanie z funduszy europejskich wyniesie 5,1 mln zł.

red. pg/Wrota Podlasia

Autor P. G.

2021-05-06

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 stycznia

Słowo Życia: 30 stycznia

PONIEDZIAŁEK CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 5, 1-20 Jezus i uczniowie Jego przybyli na drugą stronę jeziora do kraju...

Słowo Życia: 29 stycznia

Słowo Życia: 29 stycznia

IV NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 5, 1-12a Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego...

Słowo Życia: 28 stycznia

Słowo Życia: 28 stycznia

WSPOMNIENIE ŚW. TOMASZA Z AKWINU   Mk 4, 35-41 Owego dnia, gdy zapadł wieczór, Jezus rzekł do swoich uczniów:...