Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Ostrołęka jest gotowa na walkę z wirusem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ostrołęcki ratusz włącza się w kampanię informacyjną dotyczącą koronawirusa. W Polsce nie ma potwierdzonego przypadku zakażenia patogenem, więc działania mają mieć charakter profilaktyczny.

Piotr Potulski, rzecznik Urzędu Miasta mówi, że Ostrołęka jest przygotowania na pojawienie się Covid-19:

– Nasze miasto jest przygotowane do zapobiegania skutkom rozprzestrzeniania się koronawirusa. Na stronie internetowej miasta prowadzimy akcję informacyjną dla mieszkańców z procedurami i zaleceniami związanymi z zagrożeniem. A jeśli w naszym regionie pojawi się większe zagrożenie wystąpienia koronawirusa, sanepid wespół z miastem Ostrołęka, szpitalem oraz innymi właściwymi służbami zorganizuje miejsce kwarantanny i leczenia.

Została uruchomiona też specjalna infolinia:

– Chcemy też poinformować, że została uruchomiona specjalna infolinia Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie informacji o powstępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800 180 590.

Szczegółowe procedury postępowania w przypadku podejrzenia wystąpienia koronawirusa, możemy znaleźć też na na stronie Urzędu Miasta w Ostrołęce.

Sebastian Kamiński

[related limit=”5″]

Hits: 1

Autor P. G.

2020-03-03

Więcej informacji z tej kategorii