Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Podlaskie przedostatnie pod względem liczby zaszczepionych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Czy patrząc na statystykę szczepień w województwie podlaskim powinniśmy się obawiać, że ewentualna czwarta fala mocniej odbije się na tym terenie. To pytanie, które coraz częściej pojawia się w wielu badaniach i analizach dotyczących przebiegu programu szczepień w Polsce. Zawsze ta liczba zachorowań na naszym terenie nie osiągała dużych wyników – ocenia doktor Maciej Lendzioszek, koordynator do spraw szczepień w Szpitalu Ogólnym w Kolnie:

– Wyprzedziliśmy bardzo szybko te wygasanie tej trzeciej fali względem całego kraju. Ja wtedy apelowałem o jednak trzymanie tej czujności i dalsze chętne wykonywane szczepienia u nas. Natomiast no niestety ta akcja szybko wygasła. Naszym wielkim sukcesem jest to, że osoba która była zakwalifikowana do szczepienia mogła się już szczepić ze względu na rocznik zrobiła to najszybciej w Polsce. Natomiast w tym momencie to wszystko niestety wygasa. 

      2021-07-21 Maciej Lendzioszek o szczepieniach w województwie podlaskim

Województwo podlaskie znajduje się na 15. miejscu pod względem przebiegu akcji szczepień w Polsce, z wynikiem niespełna 35% zaszczepionych. Wyprzedza jedynie województwo podkarpackie, gdzie ta liczba wynosi blisko 31,5%.

jt

Hits: 70

Autor P. G.

2021-07-21

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Ksiądz Kanonik Jan Grochowski odszedł do Pana w dniu 26 lipca 2021 r. w wieku 87 lat, w kapłaństwie 63 lata,...