Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Rząd przedstawi nowe informacje ws. oświaty i ewentualne daty dalszych etapów znoszenia obostrzeń

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dziś (24.04.) po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego przedstawiciele rządu zaprezentują informacje dotyczące funkcjonowania oświaty oraz niektórych aspektów życia społecznego, przekazał IAR szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Minister dopytywany, czy rząd przedstawi też szczegóły dotyczące drugiego etapu odmrażania gospodarki, odpowiedział, że być może zostaną podane terminy jego rozpoczęcia, ale nie jest to przesądzone.

– Będziemy mówić raczej o terminach, ale proszę jeszcze o odrobinę cierpliwości. Po tym jak zapadną ostateczne decyzje w trakcie spotkania zespołu przedstawimy precyzyjny komunikat – powiedział minister Michał Dworczyk.

Od poniedziałku, 20 kwietnia, obowiązują nowe zasady w handlu i usługach. Do sklepów o powierzchni do 100 metrów kwadratowych mogą wejść cztery osoby na każdą kasę. W większych punktach na jednego klienta musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych powierzchni. W weekendy nie ma już godziny zakupów dla seniora. Natomiast nadal obowiązuje nakaz noszenia rękawiczek w sklepach.

Drugi etap odmrażania gospodarki zakłada otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych pod pewnymi warunkami i sklepów budowlanych w weekendy. Ogólnodostępne mają być także niektóre instytucje kultury – biblioteki, muzea oraz galerie sztuki.

IAR

[related limit=”5″\

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-24

Więcej informacji z tej kategorii