Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Ulice Ostrołęki patroluje policyjny dron

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ostrołęckie ulice patrolowane są już nie tylko z ziemi, ale i z powietrza. Do kontroli przestrzegania przepisów służb sanitarnych ostrołęccy policjanci zaczęli wykorzystywać dron –  tłumaczy podkom. Tomasz Żerański z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj policja apeluje o rozsądek i nienarażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy także między sobą bezpieczne odległości.

Policjanci do patrolowania ulic miasta i powiatu wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają, by pozostać w domu. Dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób. Mundurowi z radiowozów cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia.

Policjanci w trakcie codziennej służby sprawdzają, czy mieszkańcy dla bezpieczeństwa zdrowotnego stosują się do obostrzeń prawnych związanych między innymi z zakazem wstępu do określonych miejsc. Między innymi tereny zielone, plaże, parki i lasy to miejsca sprzyjające spotkaniom w plenerze, jednak w tym szczególnym, trudnym dla wszystkich okresie, powinniśmy odłożyć tego rodzaju plany w czasie. Wejście w wymienione miejsca jest w tej chwili zabronione.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim ostrołęccy policjanci do działań włączyli także drona, który znajduję się na wyposażeniu ostrołęckiej komendy policji. Urządzenie kontroluje duże przestrzenie takie jak parki miejskie, ogrody działkowe, plaże i osiedla mieszkalne.

Mateusz Święcicki/KMP w Ostrołęce

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-04-14

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...