Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Wakacyjne obostrzenia – to trzeba wiedzieć

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od niedzieli 13 czerwca wejdą w życie kolejne zmiany w ograniczeniach sanitarnych związanych z epidemią COVID. Kolejne, na całe wakacje- w sobotę, 26 czerwca.

Od 13 czerwca otwarte zostaną strefy gastronomiczne m,in. w kinach i teatrach, na koncertach oraz w innych instytucjach kultury i rozrywki. Ponadto od tego dnia w kościołach będzie mogło być zajętych 50 procent miejsc, nie licząc osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Kolejne zmiany w restrykcjach wejdą w życie 26 czerwca i mają obowiązywać do końca wakacji. Harmonogram może być jednak korygowany w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień. Od tego dnia pełne szczepienie będzie uznawane 14 dni po przyjęciu szczepionki. Do wszystkich limitów, które zostają wprowadzone, nie będą liczyły się osoby w pełni zaszczepione.

Od 26 czerwca w hotelach i obiektach wypoczynkowych obłożenie będzie mogło wynosić 75 procent. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Wtedy też w kinach i teatrach zacznie obowiązywać limit 75-procentowe obłożenie na sali i widowni. Także w restauracjach obłożenie stolików będzie wynosić 75 procent. W świątyniach będzie mogło być zajętych 75 procent miejsc. Na dyskotekę wejdzie maksymalnie 150 osób. Bez zmian pozostanie przepis dotyczący imprez rodzinnych, czy zgromadzeń – limit będzie wynosił 150 osób.

Na wydarzeniach sportowych i koncertach na obiektach sportowych limit będzie wynosił 50 procent miejsc. Z kolei limit w wesołych miasteczkach wzrośnie do 75 procent.

W siłowniach, klubach fitness, kasynach, obiektach handlowych, placówkach pocztowych, na targach, konferencjach, wystawach i salach zabaw obowiązywał będzie limit 1 osoby na 10 metrów kwadratowych.

W transporcie będzie mogło być 100-procentowe obłożenie. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.

Dodatkowo w najbliższym czasie na warszawskim Stadionie Narodowym otwarta zostanie strefa kibica.

IAR

Hits: 21

Autor P. G.

2021-06-11

Więcej informacji z tej kategorii