Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Koronawirus: Wojewoda Podlaski polecił przekształcić szpital MSWiA w Białymstoku w szpital jednoimienny

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W związku z rosnącymi przypadkami zakażenia koronawirusem w województwie podlaskim, wojewoda Bohdan Paszkowski zdecydował o przekształceniu szpitala MSWiA w Białymstoku w szpital jednoimienny. Decyzja została podjęta, bo rośnie liczba zakażonych w Białymstoku i okolicy. 

Jak czytamy w opublikowanym obwieszczeniu wojewody “w nawiązaniu do polecenia PS-III.960.37.2020 z dnia 17 marca 2020r. przeprofilowania Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku w jednoimienny szpital zakaźny bazy łóżkowej jednostki, z uwzględnieniem 10% wskaźnika łóżek respiratorowych, w celu przeciwdziałania i zwalczania choroby zakaźnej COVID-19 wywoływanej wirusem SARS-CoV-2 polecam Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Białymstoku im. Mariana Zyndrama Kościałkowskiego, ul. Fabryczna 27, 15-471 Białystok przeprofilowanie w jednoimienny szpital zakaźny bazy łóżkowej jednostki, z uwzględnieniem 10% wskaźnika łóżek respiratorowych, z dniem 14. kwietnia 2020 r., zgodnie z harmonogramem stanowiącym załącznik do niniejszego polecenia, do odwołania.”

Decydującym aspektem był wzrost zachorowań w Białymstoku i jego okolicach. Obecnie najwięcej potwierdzonych przypadków zakażenia COVID-19 jest w Białymstoku i powiecie białostockim (55) i powiecie bielskim (44). Placówka była przygotowywana do przekształcenia w szpital jednoimienny od 17 marca. 

– Harmonogram dochodzenia tego szpitala do stanu gotowości jako szpitala jednoimiennego będzie określony odrbęnym moim poleceniem. Innymi słowy, w tej chwili szpital MSWiA w Białymstoku ten swój stan gotowości do przekształcenia będzie osiągał, ale bez decyzji o konieczności ewakuacji pacjentów. Ten szpital został wyznaczony jako szpital, który będziemy mieć w przypadku, kiedy szpital w Łomży będzie musiał być uzupełniony o kolejny zakład opieki zdrowotnej, wyprofilowany pod pacjentów z koronawirusem – tak wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski, uzasadnia swoją decyzję o powołaniu placówki MSWiA w Białymstoku jako szpital zakaźnego.

Polecenie podlega natychmiastowemu wykonaniu.

oprac. pg

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-10

Więcej informacji z tej kategorii