Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: 21 i 22 stycznia: Dzień Babci i Dziadka

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Z okazji Dnia Babci i Dziadka warto najbliższym podarować nie tylko kwiaty czy czekoladki, ale porozmawiać także na temat niebezpieczeństw pojawiających się w dzisiejszym świecie.

W ostatnich latach bardzo często dochodzi do wyłudzeń metodą ‘na wnuczka’. Osoby starsze narażone są na ataki oszustów, działających róznymi metodami.

Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wysokiem Mazowieckiem aspirant sztabowy Anna Zaremba, podkreśla, że przestępcy wykorzystują nowe metody, by osiągnąć swój cel:

-W tych dniach warto przypomnieć naszym babciom, czy dziadkom, że jeżeli odbierają niepokojący telefon od osoby, która podaje się za funkcjonariusza policji, czy za pracownika banku, żeby zachowali spokój, nie poddawali się panice i zweryfikowali osobę, chociażby poprzez połączenie z numerem alarmowym 112, bądź rozłączeniem się i wykonanie telefonu do najbliższej osoby, za którą nasz rozmówca się podaje. 

      2024-01-19 Anna Zaremba

W wyjątkowym dniach 21 i 22 stycznia życzenia Dziadkom składają nie tylko wnuczęta, ale także funkcjonariusze policji:

-Droga Babciu, Drogi Dziadku w dniu waszego święta życzymy Wam, aby każdy dzień przynosił tylko dobre, spokojne i bezpieczne chwile. Życzymy Wam wiele radości i spokoju, dziękujemy za życiowe rady, ale dziś to my chcemy przekazać Wam radę. Pomimo chęci niesienia pomocy innym, gdy odbieracie podejrzany telefon od wnuczka, członka rodziny, czy funkcjonariusza policji. Prosimy, nie dajcie się oszukać! 

      2024-01-19 Anna Zaremba - życzenia

Jak informuje Podlaska Policja w 2023 roku mieszkańcy województwa oszukani metodą ‘na wnuczka’ stracili prawie 3 miliony złotych. Przestępcom udało się wyłudzić pieniądze od ponad 70 osób.

Autor W M

2024-01-21

Więcej informacji z tej kategorii