Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Bycie mamą to nie lada wyzwanie

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

W czasach opanowanych przez smartfony, tablety i inne zagrożenia, każda matka jest niczym dobrze znany aktor Tom Cruise w popularnym filmie „Mission Impossible”. Z tą różnicą, że ‘misja” trwa całe życie, a stawką jest udana wyprawa dzieci w dorosłe życie.

Mamy, które wychowywały swoje dzieci wiele lat temu, przyznają, że dzisiaj to o wiele trudniejsze zadanie.

 

      2023-05-26 Dzień Matki - Sonda 1

 

Młode kobiety mają dużo trudniej, żłobki, przedszkola, praca, gotowanie, i żeby dziecko było spokojne to dostaje do ręki telefon. To jest tragedia, kiedyś było bezpieczniej i czegoś takiego nie było, wszystko zależy od rodziców. – Jest dużo trudniej, ale wszystko się da, trzeba tylko z Bogiem życie układać.  – Życie jest trudniejsze, ale wszyscy bierzmy odpowiedzialność za młodych ludzi i uczmy się wrażliwości.

Jak więc dobrze wychować dzieci w dzisiejszych niełatwych czasach?

 

      2023-05-26 Dzień Matki - Sonda 2

 

Dużo miłości, rozmów i przytulanek, bo jeśli tego zabraknie, to mogą pójść w dopalacze i narkotyki. – Biorę dziecko do kuchni, rośnie mały kucharz, pakuje też ubrania do pralki, pomaga mi we wszystkim. – Jak Bóg jest na pierwszym miejscu, to relacje w rodzinie są na tym samym miejscu. – Dzieci nie mogą się nudzić, trzeba zorganizować im czas.

Dzień Matki jako święto kalendarzowe obchodzimy 26 maja już od 1914 roku.

 

xes/RDNT/YouTube

 

Autor E. S.

2023-05-26

Więcej informacji z tej kategorii