Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Dziś Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj obchodzimy Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Z tej okazji w Warszawie trwa coroczne spotkanie przedstawicieli Powiatowych Urzędów Pracy i Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, podczas którego dyskutowane są ewentualne zmiany w funkcjonowaniu urzędów.

Powinniśmy mieć większą swobodę – mówi Elżbieta Olejniczak, dyrektor łomżyńskiego PUPu:

– Żeby Urzędy Pracy mogły dysponować pulą środków, którą mogłyby przeznaczyć tylko i wyłącznie na swoje pomysły. Bo tutaj też trzeba zaznaczyć, że w Polsce ten rynki są bardzo różnorodne i rynku łomżyńskiego, czy miasta czy powiatu nie możemy w żaden sposób porównać do rynku województwa mazowieckiego, Warszawy, Poznania czy Krakowa. I myślę, że jeżeli w tym kierunku byśmy poszli, właśnie takich programów pilotażowych czy programów, rozwiązań które później można by było zaimplementować do rozwiązań systemowych, do nowej ustawy czy nowelizacji naszej ustawy to byłby właśnie właściwy kierunek.

      2022-01-27 Elżbieta Olejniczak o zmianach w PUP

Mamy nadzieję, że już niedługo uda się wypracować takie rozwiązania, które przyniosą korzyść zarówno osobom bezrobotnym jak i pracodawcom. A wszystkim pracownikom służb zatrudnienia życzymy wszystkiego co najlepsze.

pg

Hits: 18

Autor P. G.

2022-01-27

Więcej informacji z tej kategorii