Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Jaka pogoda na majowy weekend?

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Dodatkowe dni wolne, które przypadają na początek maja wielu mieszkańców regionu zamierza wykorzystać na odpoczynek w plenerze. Czy warto planować urlop na działce, w górach lub nad morzem?  

Rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski mówi, że prognozy są optymistyczne.

 

      2023-04-27 Grzegorz Walijewski 1

 

– Na tak zwany długi weekend majowy ma się ocieplić. Już od piątku do Polski ma docierać cieplejsze powietrze, które spowoduje, że na termometrach zobaczymy wartości dwucyfrowe. Początkowo będzie to około 12-15 stopni przy piątku, sobocie i niedzieli, czyli końcówce kwietnia. Według najnowszych modeli, w pierwszy, drugi i trzeci dzień maja zobaczymy na termometrach nawet w granicach 15, a niewykluczone nawet 16 stopni. Widać, że jest to dosyć optymistyczna prognoza pogody, ale jeszcze trzeba zweryfikować opady deszczu, które mogą występować praktycznie każdego dnia.

Grzegorz Walijewski zapowiada dynamiczne zmiany w pogodzie na początku maja.

 

      2023-04-27 Grzegorz Walijewski 2

 

-W maju czyli właściwie ten pierwszy, drugi, trzeci jest większe prawdopodobieństwo, że jednak tego deszczu będzie nieco więcej. Najwięcej deszczu jednak będzie około środy, więc sobota niedziela tutaj jak najbardziej, około 5 mm deszczu przelotnie spadnie. Później w poniedziałek, wtorek nieco więcej słońca i tutaj już raczej bez opadów. Delikatnie może we wtorek popadać. Natomiast znowu w środę więcej opadów. Wstępnie wychodzi na to, że te modele coraz bardziej optymistycznie nam mówią jak będzie wyglądała pogoda na majówkę.

W tym roku jeśli rozsądnie rozplanuje się dni urlopu to można zyskać aż 9 dni wolnego na weekend majowy.

 

xes/RDNT

Autor ES

2023-04-27

Więcej informacji z tej kategorii