Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Mija ustawowy termin rozliczenia z fiskusem

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Ministerstwo finansów przypomina, że choć o północy minie ustawowy termin rozliczenia się z fiskusem, w tym roku podatnicy nie muszą się spieszyć. W związku z epidemią bez kary będzie można złożyć zeznanie podatkowe do 1 czerwca.

Rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek powiedział, że formularze PIT dla wielu osób zostały przygotowane automatycznie i o północy automatycznie zostaną zaakceptowane. Dotyczy to między innymi osób zatrudnionych na etacie oraz pracujących na podstawie umowy o dzieło i umowy zlecenia.

Paweł Jurek podkreślił, że jeśli ktoś do 1 czerwca zdecyduje się złożyć PIT – będzie miał taką możliwość i wówczas to zeznanie złożone przez podatnika będzie tym właściwym. W tym celu wystarczy złożyć korektę zeznania podatkowego. W korekcie będzie można uwzględnić ulgi podatkowe, rozliczyć się z małżonkiem oraz przekazać 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego

Rzecznik ministerstwa finansów dodał, że podatnicy mają też więcej czasu na zapłacenie podatku. Zamiast do końca kwietnia, mogą to zrobić do 1 czerwca.
Dla osób, które potrzebują porady w związku z podatkami dziś dłużej, bo do 19:00, będzie czynna infolinia Krajowej Informacji Skarbowej. Z telefonów stacjonarnych można dzwonić pod numer 0 801 055 055, a z komórkowych – 22 330 03 30.

IAR

[related limit=”5″]

Hits: 0

Autor P. G.

2020-04-30

Więcej informacji z tej kategorii